Ako vyvolať pôrod

kika_198
1. sep 2018

Ahojte prosím vás neviete mi poradiť z vlastných skúseností ako si vyvolať pôrod čo vám pomohlo? Som 2 dni po termíne otvorená na 2 cm už mesiac a stále nič..chcem sa vyhnúť vyvolavaniu pôrodu v nemocnici.. Ďakujem vám za všetky rady 😉

evittam
1. sep 2018

@kika_198 Sex.

kika_198
autor
1. sep 2018

@evittam skúšali sme už niekoľko krát a nepomáha.. Chodím aj po schodoch, teplá vaňa, fitlopta a nič nezaberá

evittam
1. sep 2018

@kika_198 Tak uz len pockat

veronika0122
1. sep 2018

No mne nezabralo nic. Vyskusala som ozaj vsetko. Nic. Proste to prislo same a pri tretom (do roka po druhom) co som si myslela ze to pojde ako po masle som skoncila s vyvolávačkou a trvalo to vsetko cely den. Takze asi som nepomohla 😯

kika_198
autor
1. sep 2018

@veronika0122 ja som rodila rok a pol naspäť šeci mi hovorili že tento druhý pôrod bude rýchly aj doktorka mi to vravela ale malej sa akosi stále nechce

asia83
1. sep 2018

@kika_198 Zo všetkého extrém. Všetko, čo ste spomínali pomáha, ale jednej stačí chvíľa, inej extrém. Čiže všetko robte, ale až vás z toho telo bude bolieť. Napríklad vo vani nie polhodina, ale pol dňa. Po schodoch IBA DOLE nie hodina, ale pol dňa. Atď.

lacibo
1. sep 2018

@kika_198 len kľud, ja som tretie tiež až štyri dni prenášala..môžeš mať aj zle určený termín..neboj sa, príde to ako má, určite som proti umelému vyvolávaniu pôrodu ( samozrejme mimo rizikových dôvodov)..inak a mne nakoniec dopomohol riadny stres ( syn mal cestovať do zahraničia a nezazvonil budík ráno o druhej..tak ja na rovné nohy a frmol.. a ešte v ten deň o ôsmej večer sa malá narodila, takže tak😉

klaudia_kaja
1. sep 2018

V jeden deň som všetko spravila naraz :D a už som vedela, že pôjdem rodiť. Ráno sex, pila som malinnik s alchemilkou 2-3x denne, 2x po schodoch na 3 poschodie hore i dole😁 prechadzka a večer pred spaním som už cítila slabučké bolenie a v noci bum bác :D na druhý deň poobede som porodila

drakvak
1. sep 2018

Vyvolávanie nie je nič hrozné, len to trochu dlhšie trvá 😉

mari_en
2. sep 2018

Ja som samozrejme tiez za prirodzeny porod, ale moj syncek nie a nie n svet, prenasala som tyzden a pomaly som sa otvarala, tak mi doktorka pomohla, prvy den tym chmatom ( nespomeniem si ako sa vola) v noci mi potom zacali bolesti, ktore ale boli znesitelne a potom na druhy den mi spravili klyzmu, prepichli plodovu vodu a za pat hodin bol milacik na svete. Tym chcem povedat len tolko ze netreba sa toho az tak obavat, ale tiez zalezi aj od doktora. Drzim palce!

darja12
2. sep 2018

škorica, chilli papričky..v termíne porodu 8km prechádzka v horách, umývanie okien, vyberanie zemiakov.. Porodila som bez vyvolávačky 4 dni po termíne

pininka
2. sep 2018

Skoricovy caj, ale mne inak ties dvakrat zacal porod hned po klystire. Okamzite mi odisla zatka a prisli bolesti,kedze som isla na cisarak,tak sa vsetci ponahlali.

timilv
2. sep 2018

Kamarátke poradila lekárka varené červené víno (samozrejme s mierou ;) ). Vypila ho a fakt išli ešte v ten večer rodiť, hoci to ešte doobeda na kontrole tak vôbec nevyzeralo...

jaruskatt
2. sep 2018

sex sa odoruca kazdy den 😉 Co najviac sa hybat a natahovat, stiplave jedla, niekde najdes aj "recept" na koktejl, teply kupel, masirovanie bruska a bradaviek...

pupava36
2. sep 2018

Ani mne nič nezabralo, treba len počkať ak sa nespustí sám, pôrod vám vyvolaju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre