Ako pomôcť 5,5 ročnej dcérke zbaviť sa zlozvyku?

Zodpovedané
11. máj 2022

Dobrý deň,

5,5 ročná dcérka je už dva týždne po chorobe a robí ehm ehm ehm. Začalo to chorobou, kedy si tak odkašliavala hlieny z hrdla. Už je vyše troch týždňov zdravá, ale naďalej to robí vo frekvencii cca 30x za minútu.

Sama vraví, že je to zlozvyk a vraj to nevie zastaviť. Skúšali sme ju napomínať, vysletlovať aj si nevšímať, ale nič z toho nepomáha. Mám obavu, aby si tým nepoškodila hrdlo a aby jej to neostalo. Mňa to už veľmi obťažuje a hnevá.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na podobnú tému zlozvyku som už písala príspevok. Verím, že vám bude inšpiráciou:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Prajem veľa zdaru.

Mgr. Katarína Kaličiaková
psychologička