Ako potlačiť pocit hnevu pri 17 mesačnom synovi?

Zodpovedané
20. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zažívania pocitov hnevu pri 17 mesačnom synčekovi. Je to úžasný chlapček a väčšinou je nám spolu dobre. Snažím, sa aby bol každý deň v pohode.

Mám však stavy, keď stačí len trochu odporu z jeho strany a vie ma hrozne vytočiť. Dám mu aj po zadku, aj kričím. Pritom nejde o nič hrozné. Nie je typ, ktorý by chcel robiť zle. Začína prejavovať vzdor a snažím sa pomáhať mu prekonať pocity hnevu. Ale sú dni, keď to nejde. Je na viazaný na otca. Keď sme medzi ľuďmi, ani si ma nevšimne. Mne to veľmi chýba.

Veľmi ma trápia zlyhania, vtedy som hrozne odporná a on veľmi plače.

Mám navštíviť psychológa?

Sú to situácie tak raz za 3 mesiace, ak vôbec. Ale nechcem ho biť. Vtedy mi hnev zastrie myseľ a akoby som nevedela čo robím. Neviem to ovládať, aj keď by som chcela. Je to citlivý chlapček a nechcem, aby so mnou toto zažívali.

Ďakujem.

Dobrý deň,

v prvom rade by som vám rada vyjadrila obdiv. Je naozaj veľmi zrelé a obdivuhodné, že takto takto dokážete zreflektovať svoje pocity. To je prvý krok k tomu, aby ste si našli a vypracovali efektívne stratégie na ich zvládanie. Aby ste ich dokázali vo vyhrotenej chvíli stopnúť, poprípade nájsť si spôsob ako ich spracovať.

Určite odporúčam navštíviť psychológa, ktorý vám môže ponúknuť možné stratégie a pomôcť vám odhaliť odkiaľ pramenia tieto pocity, čo je ich spúšťačom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com