Ako začať pozitívnejšie myslieť, keď som v manželstve nešťastná?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

v poslednej dobe mávam čoraz častejšie úzkosti. Mám strach a ani neviem z čoho. Búši mi srdce, nič ma neteší, som nešťastná. Všetko to začalo vtedy, keď som si uvedomila, že už s manželom nie som šťastná. Je to dobrý chlap, otec, doma mi pomôže, ale v podstate vždy som ho mala rada skôr ako kamaráta. Bola som hlúpa, že som si ho vzala. Verila som, že raz z toho bude veľká láska.

Mame 5 ročné dieťa a ja mám tieto stavy zrejme preto, že stále myslím na to, čo mám robiť. Rodinu rozbiť nechcem, ale predstava, že takto budem žiť do konca života ma desí. Manželovi som sa ešte nezdoverila, nemám odvahu.

Už rozmýšľam, že zájdem za psychiatrom, nech mi niečo na tie úzkosti predpíše.

Čo mi odporúčate vy?

Ako začať pozitívnejšie myslieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som vám rozhodne odporúčala navštíviť odborníka, ktorý sa venuje párovému poradenstvu.

Vám to môže pomôcť hľadať riešenia aj keď ho navštívite sama. Lieky sú len krátkodobého charakteru naozaj už v prípade silných úzkostí, aby si organizmus nejakým spôsobom oddýchol. Vás vaša situácia ovplyvňuje po viacerých stránkach a potrebujete si ju vnútorne spracovať.

Prajem veľa zdaru.

Mgr. Katarína Kaličiaková
psychologička