Nemilujem svojho manžela. Mám vzťah ukončiť, alebo žiť s ním len kvôli deťom?

Zodpovedané
14. okt 2019

Dobrý deň

s manželom sa poznáme 10 rokov a manželia sme 5 rokov. Máme dve deti.

Uvedomila som si, že manžela už nemilujem. Žijem s ním len kvôli deťom. Prekáža mi všetko, čo robí. Keď obeduje, keď rozpráva. Nemôžem ho ani vystáť.

Skoro vôbec sa s ním nerozprávam a snažím sa mu vyhýbať. Neváži si ma ako ženu. Nespávame spolu, lebo sa mi zhnusil. Trvá to už vyše roka a ja chcem odísť. Naťahujem to len kvôli deťom.

Manžel chodí do práce, zarába a venuje sa iba deťom. Je sebec a egoista. Sama neviem, že prečo ho tak neznášam. Fyzicky a ani psychicky mi neublížil. Mám pocit, že mám byť žena pre všetko. Neoceňuje moju snahu, neprejavuje mi lásku.

Túžim po niekom, kto by ma pochválil aj za maličkosti a aj z koníčka, čo robím doma a privyrábam si. Manžel tým opovrhuje a smeje sa z toho, čo robím. Mňa to baví a napĺňa.

Mám vzťah ukončiť, alebo žiť s ním len kvôli deťom?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto je otázka, na ktorú musíte nájsť odpoveď sama. Porozmýšľajte. Čo potrebujete? Kde sa vidíte o 5 rokov? Čo vás robí šťastnou?

Zdá sa, že vo vzťahu, v ktorom ste, ste nespokojná a nešťastná. Rozmýšľam, či ste vašu nespokojnosť a potreby komunikovali aj manželovi.

Poprípade, že či rozmýšľate aj nad záchranou a oživením vzťahu. Z nejakého dôvodu si ste ho brali a prežili s ním 10 rokov.

Ak by aj toto bola pre vás cesta, odporúčam otvorenú komunikáciu, vôľu robiť kompromisy, párové poradenstvo, poprípade nejaký spoločný pobyt na oživenie vzťahu.

Z toho, čo čítam sa mi však zdá, že už ste viac menej rozhodnutá. Vo všeobecnosti platí, že dobré, rešpektujúce odlúčenie je lepšie ako napätý, energiu berúci vzťah. Deti (neviem koľko majú rokov) by mohli odpozorovať "nesprávny" vzorec správania, spolužitia, nehovoriac o tom, že na nich môže mať dopad aj dusná atmosféra, hádky, neporozumenie situácii atď.

Nech sa rozhodnete akokoľvek, nezabudnite, že deti treba chrániť a starať sa o to, aby sa ich obe situácie dotkli čo najmenej.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com