Rodina nemá rada môjho nového partnera. Čo mám robiť?

Zodpovedané
16. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Prežívam ťažké obdobie, lebo ešte minulý rok som sa rozišla s priateľom. Nefungovalo nám to.

Predtým som si bola v zahraničí na kratšiu dobu privyrobiť si. Vzťah nám nefungoval už dlhšiu dobu a ja som si to uvedomovala. On neprejavoval záujem, nepísal, nevolal. Zmierila som sa s tým, že je koniec. V zahraničí som však spoznala milého a šikovného chalana. Dozvedela som sa priamo od neho, že ma ľúbi a neskôr som sa zaľúbila aj ja.

Keď sme prišli na Slovensko, rozišla som sa s bývalým. S novým partnerom bolo všetko super, keby nebola proti moja rodina. A to hlavne mama. Partner je o pár rokov starší, ale má skúsenosti zo života a je veľmi šikovný.

Môj bývalý partner mi však urobil zo života horor. Nakecal mojej rodine, že aký je môj nový partner zlý a akú má minulosť. Známa vystrája už len vtedy, keď počuje jeho meno. Ale ja nechcem o neho prísť, dáva mi veľkú energiu do života.

Neviem, či ho naši niekedy príjmu. Ani dnu nemôže ísť. Jeho rodina sa zo mňa teší.Keď poviem, že idem s ním von, tak mama hučí, nebaví sa so mnou a robí psychický nátlak.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

naozaj vám nedokážem dať nejakú radu. Predpokladám, že ste dospelá žena, ktorá robí vlastné rozhodnutia na základe svojho uváženia.

Môžete sa skúsiť porozprávať s rodinou, vysvetliť im ako vidíte celú situáciu, ako sa v nej cítite a čo by ste od nich potrebovali, čo by vám pomohlo a ako by ste boli rada keby to bolo v budúcnosti.

Avšak ak oni nebudú chcieť, nebudú mať vôľu a otvorenú myseľ, zmeniť názor nemusia.

Rozumiem, že vtedy to bude, a aj teraz je, pre vás ťažké. Skúste porozmýšľať, čo vás robí šťastnou a čo môžete pre vaše šťastie spraviť vy sama. Vidím totižto, že veľa dáte na rodinu, cítite zodpovednosť za to, že nie sú spokojní. Avšak vy zrejme viete aký váš partner je, čo k nemu cítite a čo vám dáva. Za ich nespokojnosť zodpovedná nie ste. Vy ste zodpovedná za svoje šťastie a spokojnosť. Určite si priority.

Môžete navštíviť aj psychológa, prebrať vaše obavy, otázky.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com