S partnerom som 5 rokov a on sa necíti na to, aby sme mali dieťa. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
5. dec 2019

Dobrý deň,

s partnerom tvoríme už 5 rokov pár a celá rodina sa pýta, že kedy budeme mať potomka. Môj vždy povie, že času je ešte veľa.

U mňa sa pritom môžu objaviť problémy, lebo mám cukrovku. Vždy, keď sa s ním bavím o bábätku tak mi povie, že on sa na to necíti a hotovo. Viac sa so mnou na tuto tému nebaví. Ja už sama cítim, že by bolo načase mať už bábätko. Aby sa nám to aj podarilo, tak potrebujem nastaviť správnu liečbu.

Bojím sa, že keď on bude dieťa chcieť, tak bude neskoro.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem, že sa trápite. Túžite po bábätku, vy by ste ho zrejme už aj prijali, navyše sa obávate či to bude neskôr možné, ale partner to takto ešte necíti.

Nejakú radu vám tu nedokážem dať. Je to o vec, o ktorej sa rozhodujú dvaja. Čo môžete urobiť vy, je porozprávať sa s partnerom. Povedzte mu ako vidíte situáciu, ako sa v nej cítite a čo by ste potrebovali. Ako to vidíte, akú budúcnosť si predstavujete.

Ak chcete byť spolu, vítaný je kompromis na oboch stranách.

Avšak ak on po dieťati netúži vôbec, môže to byť problém vo vzťahu. Za neho nerozhodnete, neprinútite ho. Skúste zistiť či partner deti chce, či nemá nejaké obavy a ak áno, aké. Spýtajte sa ho ako vidí budúcnosť. Riešte to, komunikujte.

Vy zatiaľ môžete riešiť svoje zdravotné záležitosti. Je to niečo ďalšie, čo môžete pre bábätko spraviť vy.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com