Ako sa meria dĺžka kontrakcií?

Zodpovedané
13. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa Vás opýtať v súvislosti s meraním intervalu kontrakcie, pri ktorom sa odporúča ísť do pôrodnice.

Hovorí sa, že v prípade 5 minútových kontrakcií sa odporúča ísť do nemocnice.

Ako sa meria dĺžka tých kontrakcií?

Je to čas od začiatku prvej, vrátane jej trvania až po začatie nasledujúcej?

Teda, ak si zapnem časovač, tak ho stlačím v momente začatia prvej kontrakcie a ukončím pri začatí nasledujúcej?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na meranie kontrakcii existujú rôzne spôsoby. Kedy máte odísť do pôrodnice závisí aj od toho, či čakáte prvé bábätko a ako ďaleko máte samotnú pôrodnicu.

Pri meraní kontrakcii sú veľmi nápomocné aplikácie v mobilných telefónoch. Tam označujete väčšinou začiatok a koniec kontrakcie.

Ak ide o prvé bábätko a máte pôrodnicu cca 20 - 30 minút, stačí ak pôjdete keď budú prestávky medzi kontrakciami 3 minúty.

Ak meriate tak, že vždy označíte iba začiatok kontrakcie, tak sa odporúča ísť keď budú každých 5 minút. Samozrejme môžte ísť kedykoľvek skôr, ak to tak budete cítiť.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea