Plod sa nenachádza vo vaku. Môže sa lekárka mýliť?

Zodpovedané
18. nov 2020

Dobrý deň,

som v 8. týždni a vraj nie je plod vo vaku alebo ho nie je vidieť. Ani sono neukazuje akciu srdiečka. Začala som špiniť a trocha krvácať. Mám ísť na predopračné vyčistenie a vyčistenie.

Môže sa lekárka mýliť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte pocit, že lekárke nedôverujete, skúste druhý názor iného lekára. V týchto prípadoch sa zvykne kontrolovať aj hladina hCG hormónu v krvi.

Ak klesá, tak má lekárka pravdu. K vyčisteniu ale môže dôjsť aj prirodzene, nie je potrebné ísť na zákrok hneď. Môžte počkať.

Ak sa telo vyčistí samo, pôjdete len na kontrolu. Ak by bolo krvácanie silne, je treba ísť hneď.

Veľmi držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea