Anembryomola - mám vaky, ale plod nikde

lajka77
22. jan 2022

Ahojte stretli ste sa niekto s Anembryomolou? Prabdepodobne je to moja diagnoza..mam vaky ale plod nikde

e1i
22. jan 2022

@lajka77 hej po vysadeni liekov som sa vycistila sama, nebola potrebna kyretaz

lajka77
autor
22. jan 2022

@e1i po vysadeni akych liekov?

e1i
22. jan 2022

@lajka77 ja som to mala po ivf takze som mala progesteron

ciusinka
22. jan 2022

@lajka77 Áno ja som si tým prešla pred pár rokmi..

alana1
22. jan 2022

ano, aj ja som mala, bola som hned na kyret, kedze sa toto velmi casto moze zvrtnut na molu hydatiosu, co je nebezpecne...

lajka77
autor
22. jan 2022

@ciusinka a dalsie tehotenstvo bolo v poriadku?

lajka77
autor
22. jan 2022

@alana1 bola som v pondelok u dr. Teraz mam ist v stredu ci sa nieco posunulo dalej

bnov
22. jan 2022

@lajka77 ja, v prvom tehotenstve. V 9. tt, som začala špiniť, lekárka mi poradila nepanikáriť a počkať. O 2 dni som špinila znova, poobede už dr. nevidela plod iba vak. Dohodli sme sa, že počkáme a zrejme sa vyčistím, bez kyretu. Po 3 dní kontrola, vak zostal, takže ma prijali do nemocnice a tam mi dali tabletky a čípok, spustilo sa mi krvácanie, 2 dni som krvácala a potom bolo o.k.

sima1415
22. jan 2022

Ahoj, moje prvé tehotenstvo skočilo zamlknutym potratom , zistilo sa to až 12+4tt na odbornom vyšetrení , kyret bol v poslednej chvíli keďže plodu nikdy nebilo srdiečko , po dvoch týždňoch znova kyret a po roku som ostala znova tehotná a teraz mám dve zdravé detičky 🙂

cecilia29
22. jan 2022

Neviem v akom si tyzdni a či máš odsledovanú ovuláciu Ale aj v terminovrj skupinke kde som teraz sa plod ukázal neskôr - napr. nebol ešte v prebiehajúcom 8tt len prázdny vak a v 9. už bol. Niekedy je ovulácia posunutá na koniec cyklu a ešte k tomu aj dlhšie uhniezdovanie. Ja som napr mala len prázdny vak 6+0 pričom som mala odsledovanú ovuláciu - pekne v strede 30 daňoveho cyklu. Držím prsty.

lajka77
autor
22. jan 2022

@cecilia29 podla ms som mala byt 9+6 podla som vask len 6+6..nemam len podla appky co mam v telefone

lajka77
autor
22. jan 2022

Na poslednej kontrole doktorka spomenula kyret

fkata
22. jan 2022

@lajka77 Hodnoty HCG zvyknú ešte posudzovať.

mer12
22. jan 2022

@lajka77 to je dosť veľký rozdiel, zrejme.to bude anembryomola, aj ja som ju mala, ťahalo sa to ešte 2 týždne potom čo mi to povedala moja gynekologická, v.nemocnici chceli ešte čakať.ci sa.cosi neukáže a tá falošná nádej bola nakoniec horšia ako to celé, u mňa to skončilo kyretom, krvácala som 2 dní po sebe, ale nevyčíslila som sa

lajka77
autor
23. jan 2022

@mer12 ja nekrvacam ani som nie zatial..povedala ze da tomu sancu a teraz v stredy sa uvidi ze co

lajka77
autor
23. jan 2022

@fkata hcg mi brala iba raz ked som bola v pondelok

cecilia29
23. jan 2022

@lajka77 veru,je to dosť veľký rozdiel ak teda nemáš nejaký skutočne dlhý cyklus.

elenkaba
23. jan 2022

@lajka77 aj ja som mala anembryomolu, chvilu sme cakali ci sa nevycistim sama, ale nakoniec bol potrebny kyret. Mne sa to potom este raz zopakovalo, aj ked ma lekari presvedcali, ze 2x sa to nezopakuje. Potom som v dalsom tehotenstve mala nasadeny Fraxiparin a dalsie tehotenstvo uz dopadlo ok.

lajka77
autor
23. jan 2022

@cecilia29 cyklus mam 26 dni

fkata
23. jan 2022

@lajka77 a máš výsledky? Zrejme To vezme ešte raz, mala by

@elenkaba zopakuje, kamarátka mala prvé bezproblémové a potom 3x za sebou anembryomolu.

mer12
23. jan 2022

@lajka77 ani ja som nekrvacala, až keď sa teda blížil potrat, mne hneď na prvej kontrole povedala,že asi to nedopadne dobre v 6tt nebolo vidno nič, ďalšiu kontrolu o týždeň tiež nič a potom ma poslali do nemocnice, tam mi tiež dali týždeň,že buď sa čosi ukáže alebo sa to spustí samé a spustilo sa

lajka77
autor
23. jan 2022

@fkata nemam este ze mi povie ked pridem..ked som bola prvykrat vobec mi nebrala len sono spravila...aj prvykrat som bola pozadu tyzden rozdiel podla sona a podla ms

lajka77
autor
23. jan 2022

@mer12 mne povedala ze da tomu sancu 10 dni a ked nic ze do nemocnice ze to je velky rozdiel..

mer12
23. jan 2022

@lajka77 veru tak, budem ti držať palce, ale asi to nedopadne dobre, keď máš 26 dnove cykly a rozdiel 3 týždne tak to je veľa

tavicka1
22. nov 2022

@elenkaba po akom čase vám odporúčali sladké tehotenstvo. Mne dnes povedaliii že mám to iste. Musím ist na kyret. Robili mi ultrazvuk či to je tá agresívna móla, ale nie.

elenkaba
25. nov 2022

@tavicka1 dalsie tehotenstvo odporucila gynekologicka po cca pol roku, ale podla mna staci nechat prebehnut 2 cykly/2 mestruacie a potom skusat. Ked sa ma podarit, tak sa podari

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre