Gestačný vak má 20 mm, ale nie je vidno plod

silica
5. jún 2015

ahojte, dnes som bola na kontrole po tyždni, gest vak narastol z 12 mm na 20mm, ale stale nie je vidno plod. Mate niekto podobnú skusenosť? Dopadlo to ok, kedy ste videli plod, akciu srdiečka? ďakujem

sibalka21
5. jún 2015

@silica zalezi od toho ktory si tyzden, resp. ktory by si mala byt?

livocka21
5. jún 2015

@silica v ktorom si tyzdni? Lebo je neviem takto podla velkosti...mne bolo vidiet srdiecko az v 8 tt...

danna85
5. jún 2015

@silica Zltkovy vacok mas? Co-to som uz pocitala po internete, nechcem Ta ovsem strasit, ale uvazda sa, ak je gestacny vak nad 20mm a nevidno embryo, ide o anembryomolu. Kazdopadne treba vyckat do dalsieho ultrazvuku, kazde tehotenstvo je ine, nemozno sa riadit za kazdych okolnosti len tabulkami. Aj tu na MK je tolko pribehov, co lekari nedavali ziadnu nadej na uspesne tehotenstvo a baby nakoniec porodili zdrave deti. Drzim palce!!!

elenajezova
5. jún 2015

Ja som to zazila a nedopadlo to dobre. Musela som podstupit prerusenie tehotenstva. Mala som uz jedneho synceka a nastastie potom aj krasnu dcerku. Zaver bol, ze vyvoj sa zastavil hned na zaciatku, ale maternica sa zacala zvacsovat sialenym sposobom. Tiez na sone bolo vsetko okrem babatka. Primar sa bal, aby mi to nejakym sposobom neublizilo a aby som este mohla mat babatko. Nastastie sa tak stalo. Doteraz si myslim, ze moja dcerka nie ze sa podarila, ale ze to bol zazrak. Po tolkych rokoch. Drzim palce!

silica
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silica
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danna85
5. jún 2015

@silica tiez som nieco podobne zazila, cakat, ci podrastie, zialbohu to v mojom pripade nedopadlo dobre, ale nieco som uz v gestacnom vaku mala. Vyvoj emrya/plodu nie je vzdy podla tabuliek, aj moj gynekolog to tvrdi, su velmi orientacne. A ked Tvoj povedal, ze sa treba znepokojovat az od 30mm gestacneho vaku, nie je nic stratene. Moze byt taky malinky, ze utz ho nezdetekuje. Velmi drzim palce, snaz sa neznepokojovat!!!

silica
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danna85
5. jún 2015

@silica to ma mrzi, ale nemusi to este nic znamenat... ides na pohotovost? Tam ti povedia viac!

silica
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sibalka21
5. jún 2015

@silica no pokiaľ by si bola v siedmom tak by to asi bolo zle, ale sama vravíš ze nevieš takže musíš len čakať ako to dopadne, držím palce nech sa maličké objaví 🙂

danna85
6. jún 2015

@silica dufam, ze zabral a dotiahnes to do uspesneho konca

ivet1371
7. jún 2015

Kamoska mala len vak bez plodu.museli ju čistit

livocka21
9. jún 2015

@silica ako si dopadla ?

silica
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
livocka21
9. jún 2015

@silica a mas nejake priznaky? Co spinenie?

karacola
9. jún 2015

@silica mne v 5tt nebolo nič vidno, až v 7tt.

silica
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
livocka21
10. jún 2015

@silica je to mozne...tak daj v piatok vediet..drzim palce 🙂

hankapo
12. jún 2015

Mozne je vsetko... v pondelik sono 7+3... prazdny gestacny vak...absolutne nic v nom...a v piatok, vek 8+0 a na sobe embryo s bijucim srdieckom, prekvapena bola aj lekarka. Velkostne sme o 12 dni mensi....

livocka21
12. jún 2015

@hankapo my sme boli cely cas dva tyzdne pozadu az nakoniec mal maly 3150 g a na ooslednom sone mi povedala dr ze ma 2500... Nie vzdy je vsetko na sone...

@silica no ako si dopadla?

silica
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danna85
12. jún 2015

@silica to ma velmi mrzi, ale neboj, vsetko chce cas, ten naozaj vsetko vylieci... O par mesiacov mozete skusat znova. Drz sa

silica
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobulab
12. jún 2015

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Poslednú ms som mala 6.4 a podla dr som v 10tt, ale GV je zatiaľ prázny. Je však možné, že je vsetko ok a ja som len v 7 tt? 12.5 som si robila digit. test clearblue a ten mi ukázal tehotnosť 1-2 týždne, čiže 3-4 týždne podla dr.(tak bolo napísané v letáku)

sibalka21
12. jún 2015

@bobulab pokiaľ by si bola v siedmom týždni malo by byť už bábätko aj srdiečko... Pokiaľ si v 10tt tak bohužiaľ ale už sa nič nezmeni

bobulab
12. jún 2015

@sibalka21 neviem, ako to mám počítať, podla čoho, GV má 10-13 mm

ivet1371
12. jún 2015

@silica mne sa to tież stalo na 8tt zistili to keď som mala byť uz v 10 tt.musela som ísť na kyret.je mi to ľúto.drz sa

sibalka21
12. jún 2015

@bobulab podla MS to vychadza na 10tt ale podla GV a clearblue to vychadza na okolo 7tt, lenze aj tak by uz malo byt vidiet minimalne plod, vacsinou aj srdiecko... Ved co ti povedal doktor? Mas este prist na kontrolu ci bude plod?

bobulab
12. jún 2015

@sibalka21 Povedal, že to neni ani dobre ani zlé. že Gv je pravidelný a pekne ohraničený a ko o 2 týždne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre