Som v 34. týždni a mám tvrdé bruško. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
19. nov 2020

Dobrý deň,

som hospitalizovaná kvôli predčasnému pôrodu. Necítim kontrakcie a ani sťahy, iba tvrdé bruško. Už mi skúsili podávať Ventolin + magnézium, ale nezabralo.

Ako sa v takomto prípade postupuje?

Na pásy ma zapojili dnes 1x a mala som pravidelné 4 min kontrakcie pri 70 tor. Som rok po akútnej sekcii.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste sa uvoľniť a myslite na bábätko. Dôležité je, či sa aj mení stav krčku maternice. Či sa otvára.

Ak áno, je určite dobre prijať liečbu na posilnenie pľúc bábätka a aj čokoľvek na zastavenie kontrakcii. Ak ny sa predsa len bábätko v 34. týždni narodilo, je už dosť veľké, malo by to zvládnuť bez komplikácií. Určite budete skvelou mamou!

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea