Tvrdé bruško v 18. týždni

20. okt 2020

Ahojte. Chcela by som sa poradiť.
Po včerajšom sexe s priateľom som začala mať veľmi tvrdé bruško. Spravila sa mi na pravom boku akoby taká tvrdá guča, no nakoľko som v 18tt, bábätko to nebude, keďže je maličké. Keď priateľ chytil bruško, tak fakt sa zľakol, hladkáme obaja bruško a takéto tvrdé nebolo nikdy. Počkala som do rána, guča zmizla, ale tvrdé bruško mám stále, dokonca mám od rána bolesť v podbrušku, žiadne špinenie ani nič podobné, no predsalen sa chcem spýtať či s týmto niekto nemá skúsenosť a či to treba riešiť.
Chodím do práce, tak premýšľam aj nad tým, že či by nebolo dobré si pár dní poležať aj doma s vyloženými nohami.
Ďakujem za každú radu.

s_a
20. okt 2020

magnézium si si skúsila dať?

autor
20. okt 2020

@s_a dala som si len šumivé magnézium. To mi nepomohlo. Neviem koľko mg je svojvoľne v pohode si dať. Lebo vraj vyššie dávky by už mal nastavovať lekár, no zatiaľ som sa s lekárom nevedela spojiť, tak čakám :-/ a snažím sa utešiť aspoň takto.

koncitawoman
21. okt 2020

Ahoj, ja som takéto tvrdé bruško mala tiež po sexe, potom prisli strašné bolesti pri cikaní, spánok nula bodov stále som bola na wc nakoniec som šla hned ráno k doktorke. Zistila mi v moci vela krvicky tak čakám momentále tiež na výsledky. Som v 21.týždni. Možno moc si sa naťahovala ked si mala slabý krčok aj tam môže byť problém. Hlavne sa nestresuj môže to byť aj banálna vec. Stresom tomu nepomôžeš.
Hlavne vela oddychovať, ležať a hlavne niečo zdravé do tela.
Neboj sa treba myslieť hlavne pozitívne. 😊😊🙏🏻

autor
21. okt 2020

@koncitawoman och... Problém je, že môj doktor mi neodpisuje a nedvíha. Začínam z toho byť nervózna a tiež sa v noci budím, našťastie bolesť pri cikani nemám.
Zobrala som si aj v práci voľno, tak sa snažím oddychovať 🙂
Ďakujem za radu a držím palce, aby si bola čo najskôr fit a aby výsledky boli v poriadku☺️✊🏼

koncitawoman
21. okt 2020

Tak ja to mám možno tú bolesť aj z prechladnutia, ty môžeš mať bolesti v podbrušku lebo sa roztahuješ alebo sa naplnaš vodou. To prichádza ale to nieje nič vážne. To je to kedy ti bruško zrazu vystúpi.
Každopádne je najlepšie si zohnať už aj pôrodníka pri takýchto veciach ak doktorka nieje k dispozícii ja volám pôrodníkovy.
Áno teraz pokial niesu výsledky alebo nevieš čo presne to je, treba sa nechať trošku obskakovať 😊😊😀.
Ďakujem aj tebe nech je všetko v poriadku a potom daj vedieť ked budeš niečo vedieť. 🤰🏼🙏🏻😊😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre