Otvorená na 5 cm v 30. týždni tehotenstva

24. apr 2022

Ahojte, som hospitalizovana v nemocnici, kedze som sa predcasne otvorila na 5 cm 😔. Samozrejme mi hrozi predcasny porod, tak lezim s vylozenou panvou a davaju mi 3x denne magnezium do zily. Lekarka vravela, ze vzhladom na to, ze nemam kontrakcie a este mi ani voda neodteka, tak to este mozeme potiahnut par tyzdnov, ale tak je to ibdividualne. Najde sa tu mamicka, ktora bola hospitalizovana s takymto pokrocilim nalezom a podarilo sa potiahnut este aspon do toho 35tt? Dakujem pekne za odpovede!

lienka.7
24. apr 2022

No 5 cm to uz je na porod...😔 tiez som to mala takto, ale v 40tt. Moc moc ti držím palce ✊🍀

autor
24. apr 2022

@lienka.7 No ved prave 😔 ... Dufam, ze sa to este podari podrzat co najdlhsie. Dakujem!

biankaaaa
24. apr 2022

Veľmi držím palce 🍀

autor
24. apr 2022

@biankaaaa dakujem pekne! Snad to dobre dopadne aj kebyze porodim predcasniatko, uz mam aplikaciu kortikoidov na dozretie plucok zasebou a som v nemocnici, kde maju specialnu neonatologiu, tak sa o synceka budu vediet hned postarat.

lienka.7
24. apr 2022

Drz sa 💕 žiadny stres a fakt pozitivne sa naladit. Myslím ze su tu aj (starsie) príspevky ze to baby dali aj v nižších týždňoch. Musis si veriť a veriť aj babatku 🤗🤗🤗

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. apr 2022

@lienka.7
@veronika4495 dakujem baby!

biankaaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
biankaaaa
24. apr 2022

Ak ťa to povzbudí, kamarátka porodila v siedmom mesiaci. Dnes už má chlapček 5 rokov a je veľmi bystrý, ale aj športovo nadaný. 😊 Veľa šťastia prajem.

autor
24. apr 2022

@biankaaaa ❤️ nech to dopadne akokolvek, tak verim, ze aj ked budu mozno zaciatky tazke, tak to spolu dobojujeme a bude zdravy!

kiki68
24. apr 2022

30tt uz je dobre, aj keby hned rodis . Mne to tak gyn povedal, ze to uz nie je take velke riziko. Takze uz len to vydrzat kym sa bude dat. Drzim palce. Inak vsetky predcasniatka, co poznam su oki, sikovne deti, niektore uz maju aj 18 rokov.

autor
24. apr 2022

@kiki68 dakujem za povzbudive slova!

nevenka
24. apr 2022

@lienka.7 ja som bola na 5cm mesiac pred porodom, ale druhorodicka, od toho cca 36tt., rodila som nakoniec 4 dni po termine, aj to po 3 Hamiltonoch a bol to moj najdlhsi porod z 3. Tak toto je prisne indiviadualne. Ja som fungovala s malym 20 mesacnym klasicky doma, nebola som v nemocnici. Ale 30 tt. Je este skoro. Ak autorka nema kontrakcie a neodtiekla voda, ma velku sancu v nemocnici to vydrzat, drzim jej palce.

autor
24. apr 2022

@nevenka Dakujem, ja tiez pevne verim, ze ak este nemam kontrakcie a ani voda neodteka, tak to este snad potiahneme par tyzdnov. Ziaden porod si este nepripustam 😊!

klaudiadia99
25. apr 2022

Tiež som v 30tt. Drzim palce nech všetko dobre dopadne a malý nech ešte pobudne čo najdlhšie

autor
25. apr 2022

@klaudiadia99 Dakujem pekne! Tiez prajem vsetko dobre 🍀.

klaudiadia99
25. apr 2022

A čo ako to vyzerá? Este sa držíte?

autor
25. apr 2022

@klaudiadia99 ano ano, zatial bez zmeny 🤞😊

xtimkax
25. apr 2022

Velmi vam drzim prsty 🙏🙏🙏❤️

autor
26. apr 2022

@xtimkax dakujeme! ❤️

xtimkax
26. apr 2022

Ja cakam na prijem. Krvacam 31tt

dollyzv
26. apr 2022

Moja mama keď čakala mňa,skoro 7cm od tiež cca 30tt..nakoniec ma prenášala 🤣🤣

autor
26. apr 2022

@xtimkax drzim palce, nech to dobre dopadne! 🤞

autor
26. apr 2022

@dollyzv 😳 fuha tak toto je naozaj zazrak. Bodaj by sme aj my mali take stastie 👍.

modraslamka
5. máj 2022

drzim ti palce🙏 aby babo ostalo v brusku co najdlhsie♥️

biankaaaa
5. máj 2022

Ako ste na tom?

autor
5. máj 2022

@biankaaaa Este sme stale 2v1 😊. Dnes sme uz 31+6tt, takze zajtra koncime 32tt a bojujeme dalej 💪.

autor
5. máj 2022

@modraslamka dakujem ❤️

biankaaaa
5. máj 2022

Skvelé. Každý deň sa ráta ☺️ držte sa

katkaaaasivka
20. máj 2022

Dobry den, myslim na Vas 🍀..mozem sa opytat ako ste na tom? 😇🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre