Som v 7. týždni a hCG mám 78 500. Nie je to veľa?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

včera mi gynekologička potvrdila tehotenstvo. Som v 6. týždni +1 deň podľa sona a aj podľa termínu posledného menzesu. Zobrala mi krv na hCG.

Dnes mi poslala výsledok hCG 78 500 a free beta hCG 31.5.

Nie je to na tento týždeň príliš veľa?

Pred rokom som mala v mojom poslednom tehotenstve indikovanú trisomiu 21 (Downov syndróm) - voľná forma a mám obrovský strach, aby by sa to zopakovalo. Inak mám aj zdravú trojročnú dcérku.

Ďakujem

Dobrý deň,

dĺžka tehotenstva sa nedá určiť žiadnou metódou úplne na deň presne. Tak podľa toho aj hladiny hCG hormónu treba brat s rezervou.

Zhruba to na vás týždeň sedí, malo by to byt úplne ok.

Dôležité je, aby hladina hCG stúpala.

Držím veľmi palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea