Gestačný vak v 8. týždni

ejdrijenka
3. mar 2017

ahojte dievcata, dnes som bola na vysetreni a podla gynekológa by som mala zacinat 8.tyzden, no podla sona som len v 5.tyzdni :( zobrali mi krv na HCG a v utorok este jeden odber :((( mate niektora skusenosti s takymto niecim ? Zrejme ma zatial nechcel vystrasit lekar, tak povedal ze som mohla mat neskor ovulaciu a ze k oplodneniu mohlo prist neskor.

jance333
3. mar 2017

jasné, že áno. ja som otehotnela v čase, kedy som mala dostať MS. takže podľa MS by som bola už 2 týždne ďalej. reálne nie som, lebo viem, kedy som otehotnela a našťastie môj lekár si dá povedať a upravil mi to podľa meraní plodu.
hlavne kľud, nech sa plodík spokojne vyvíja. kedy budeš mať výsledky odberu na hcg?

svetlana35
3. mar 2017

@ejdrijenka presne nieco podobne zazivam, mne dokonca povedal, ze tehotna som,ale nech pridem o 2 tyzdne,lebo niekedy sa javi tehotenstvo divne a potom je to ok a naopak. Tak som s revom odtial odchadzala, tiez som zvedava co bude...Aktualne mam nevolnosti tak ledva prezivam, moj doky sa nepytal ani na pravdepodobny termin oplodnenia nic len posledna MS....A vraj je to kapacita siroko daleko...NO dufam, ze bude vsetko ok

ejdrijenka
autor
3. mar 2017

@jance333 v utorok by som mala mat vysledky z dnesneho odberu, tak som zvedava :( mam uz jeden potrat za sebou (pred dvomi rokmi) tak sa neskutocne bojim :(

svetlana35
3. mar 2017

@ejdrijenka mne dokonca ani krv nebral...

ejdrijenka
autor
3. mar 2017

@svetlana35 mne povedal ze nejake tehotenstvo tam zjavne je, ale ze bud sa nevyvija tak ako ma, alebo som otehotnela neskor. Ach jaj.

ejdrijenka
autor
3. mar 2017

@svetlana35 hm tak to je zvlastne. Mne ako prve navrhol odber krvy, ze musi vylucit mimomaternicove a ze musi teda zistit hladinu hcg.

svetlana35
3. mar 2017

@ejdrijenka tak nieco podobne ako mne..Neboj, treba dufat...Ja som mala MS 17.1 a otehotnela som 1.2...U lekara som bola 23. februara tak sa mi zda ze dost zavcasu ma objednal. Ja sa snazim nestresovat uvidime co bude. Vo stvrtok idem na kontrolu tak zatial sa snazim v klude. Ale prvy den som aj ja aj manzel preplakala....

jance333
3. mar 2017

@ejdrijenka snaž sa myslieť pozitívne, bude dobre. ja som po troch potratoch chodila na každú poradňu s malou dušičkou, takže ťa chápem. oddýchni si cez víkend, nemysli na možné zlé scénare 🙂
mne teraz v 5tt nebolo na sone vidno nič, ani vak, len nejaký "náznak tehotenstva",ale kvôli tým predošlým problémom bol i lekár veľmi opatrný vo vyjadreniach,ale hodnotu hcg som mala okolo 6000, čo ho samého udivilo a o 2 dni už bol na sone žĺtkový vačok. držím palce

ejdrijenka
autor
3. mar 2017

@jance333 dakujem 🙂 skusim na to nemysliet a snad to vsetko dobre dopadne 🙂 v utorok potom napisem 🙂

svetlana35
3. mar 2017

mna inak aj toto forum strasne stresuje, ked som pred otehotnenim citala prispevky ako sa nepodarilo otehotniet inym parom, potom kolko mimomaternicovych tehotenstiev,potratov zeny zazili tak som si myslela ze sa mi ani otehotniet nepodari....strasne je to stresujuce toto forum, sa ho snazim max. obmedzit lebo zle vplyva na mna. Drzim palce 🙂

ejdrijenka
autor
3. mar 2017

@svetlana35 ja som mala MS 12.1 a prvu navstevu na gyne som mala dnes. No nebola zrovna najstastnejsia. Ale ako pises, chce to klud a nestresovat sa 🙂 drzim palceky 🙂 daj potom vediet ako si dopadla 🙂

ejdrijenka
autor
3. mar 2017

@jance333 drzim palce 🙂

ejdrijenka
autor
3. mar 2017

@svetlana35 v tom s tebou suhlasim, nerada tu citam niektore tie diskusie 🙂 no momentalne nemam o tom s kym popisat alebo pokecat, tak som skusila tu, ci nie je niekto na tom podobne 🙂

svetlana35
3. mar 2017

@ejdrijenka jasne dam...Vidis, tak mna velmi zavcasu objednal 🙂. Nechapem, preco 🙄 Ak ma ide takto stresovat cele tehotenstvo tak dakujem pekne 😨 Inak mas aj nejake priznaky?

jance333
3. mar 2017

dievčatá, určite to bude dobré. a pravda, nečítať tu toho veľa, lebo to môže jednému aj prepnúť z toho. každá sme iná a najhoršie je si samodiagnostikovať alebo vsugerovať bludy. držím palce a napíšte potom, ako to ide. pekný a oddýchový víkend 😘

svetlana35
3. mar 2017

@jance333 dakujem 😉 a krasne tehulkovanie

ejdrijenka
autor
3. mar 2017

@svetlana35 nooo neskutocne ma bolia prsia stale a rano mi byva zle od zaludka. No a sem tam take stavy ako na odpadnutie 🙂

ejdrijenka
autor
3. mar 2017

@jance333 a svetlana35 presne tak 🙂 dakujem Vam obom za podporu 🙂 🙂 🙂

xxxxxxx113
4. mar 2017

@ejdrijenka ja som zistila ze som tehu nejak 15.2 a poslednu mrchusom.mala 15.1 a ibjednal ma za dva tyzdne uz bol vidno gestacny vacok a plodovy prstenec co bolo palec hore lebo pred 4mes som mala mmt a cistenie ale zato mi byva neskutocne zle a strasne sa bojim pri kazdom pichnuti.neboj vsetko bude v poriadku mne nebral.ani.krv nic.uvidime v piatok pekne oddychuj a nestresuj sa drzim silno palceky a necitaj fira vsetky lebo mne uz stohi tiez sibe a potom sa.len bojim a kontrolujem😉

ejdrijenka
autor
7. mar 2017

@xxxxxxx113 dakujem Ti 🙂 ja idem na kontrolu v pondelok, tak som zvedavá 🙂

ejdrijenka
autor
7. mar 2017

@jance333
@svetlana35 ahojte dievčence, takže dnes mi zobrali opäť krv, ale výsledky z minulého týždňa neboli ešte, resp. že asi ich má lekár a ten tam ešte ráno nebol. Ach jaj. Takže neostáva iné len čakať 🙂

xxxxxxx113
7. mar 2017

@ejdrijenka neboj vsetko bude v poriadku ja uz mam pomali 8tt dnes som bola u lekara bo som spinila a uz nam srdiecko bilo o dusu..tak uz len preckat tie zaklafne 4mes

jance333
7. mar 2017

@ejdrijenka to im tak dlho trvá, kým majú výsledky? kedy ideš zase, resp. budeš vedieť výsledky z minula i z dnes?

svetlana35
7. mar 2017

@ejdrijenka ahoj, no a kedy ti kazali prist? Ja idem vo stvrtok a uz 2 dni ma z toho stresu prehana. Minulý týžden som mala nevolnosti a tento tyzden su len take slabulinke, co ma vydesilo, ale zakazala som si hladat temy a komenty lebo sa potom stresujem velmi. Drzim ti palceky. 🙏

ejdrijenka
autor
8. mar 2017

@xxxxxxx113 dakujem 🙂 si zlata 🙂 drzim palce, aby Ti vsetko dobre dopadlo 🙂

ejdrijenka
autor
8. mar 2017

@jance333 asi hej, uz som z toho nervozna. V pondelok mam ist na sono, tak dufam ze bude vsetko v poriadku 🙂

ejdrijenka
autor
8. mar 2017

@svetlana35 ahoj 🙂 az v pondelok idem na sono, do vtedy ma aj porazi. S tymi temami s tebou suhlasim, clovek ked natrafi na nejake pozitivne, tak to ukludni ale potom sa najde zopar negatívnych a uuuuz je problem, infarktove stavy :( takze uz ani je nehladam radsej.
Drzim Ti palce 🙂 daj potom vediet ako si dopadla :o)

barbora32
8. mar 2017

@ejdrijenka
Ahoj. Ja som bola minuly tyzden u dr. Mala som byt uz v osmom tyzdni,ale podla sono to bolo v siestom.
Dnes som bola na sono znova a zajtra idem na cistenie. Tiez som dufala,ale nic z toho nebolo. Rastol len vak bez plodu...dnes som bola podla sona 7+4

lucka227
8. mar 2017

Ja som mala bohuzial to iste.Missed.Zevraj prestalo rast

svetlana35
9. mar 2017

@ejdrijenka ahoj, tak ja uz mam po kontrole. Dopadli sme fajn, babo je zatial ok 🙂. Bola som dnu az hodinu, nakolko mam vyssi tlak a doky je velky pedant a vsetko riesi. NAkoniec som vyfasovala injecie do brucha fraxaparin a magnezium. Chcel ma vypisat aj na PN ale to som odmietla pokial to nie je nutne, aspon do maja dufam, potiahnem v robote. Zakazal mi citat fora a stresovat sa 😀 Držim aj Tebe palceky nech vsetko ok dopadne🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre