V reprodukčnom centre nevideli gestačný vak a súkromný gynekológ ho videl. Čo si o tom myslíte?

Zodpovedané
26. mar 2021

Dobrý deň,

27.2.2021 som bola na IUI a tehotenské testy vychádzali pozitívne už pred meškaním menzesu. Na 13. deň po ovulácii mi bolo tehotenstvo z krvi potvrdené.

Na 20. deň po ovulácii som začala slabo špiniť a viacmenej mi to trvá až do teraz.Hneď v ten deň som bola na klinike, aby sa na mňa pozreli. Nevideli žiaden problém, vraj sa to v tehotenstve môže stávať. Gestačný vak mal vtedy (minulý štvrtok) 5 mm.

V pondelok som išla opäť na kontrolu, zase nevideli žiaden problém. Podľa sona to vraj vyhovovalo 5tt+1 ja som bola 5tt+2. Krvácanie, resp. špinenie sa nezlepšovalo, tak som išla opäť na kontrolu včera na repro klinike ma hneď vyplašili, že je to zrejme koniec. Vraj nabudúce ale uvidíme, že keď tak, nech to odíde samé.

Nič mi dokopy nepovedali, dali mi miesto Progestanelle do pošvy injekcie progesterónu 2x denne, dali injekciu proti krvácaniu. Samozrejme som bola úplne na dne a bála som sa, tak sme s manželom išli na súkromnú kliniku na pohotovosť. Tam ma lekár prezeral asi 20 minút a povedal, že vidí gestačný vak 11 mm a už aj žĺtkový vak 4 mm. Povedal, že krvácanie sa stáva v prvom trimestri, že nejaký problém nevidí. Vraj o týždeň už bude vidno plod. Minulý týždeň vo štvrtok ešte nevideli žĺtkový vak.

Čo si o tom myslite?

V reprodukčnom centre vraveli, že tam nič nevidia a už majú niečo vidieť, vraj asi nejaká anemryomola. Som z toho naozaj v strese o bábätko sme sa dlho snažili v roku 2017 to bolo mimomaternicove a teraz sa bojíme, že o neho prídeme.

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne rozumiem ako sa cítite. Vôbec to nie je ľahké. To že majú dvaja lekári iný názor, sa stáva úplne bežne. Žiaľ. Neviem posúdiť, či je to skúsenosťami, alebo kvalitou UZV.

V každom prípade sa dá sledovať hladina hCG hormónu, ktorý by pri tehotenstve mal rast. Tak môžte požiadať vášho gynekológa o odber krvi. Potom už ostáva iba počkať ten týždeň, ako sa to vyvinie.

Týždeň je v tomto očakávaní veľmi dlha doba, skúste si to niečim spríjemniť. Kúpte si niečo pekne, doprajte si niečo čo máte rada.

Veľmi Vám držím palce, aby to dobre dopadlo!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea