Mám posunutú panvu. Viete mi pomôcť?

Zodpovedané
16. máj 2019

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, či viete pomôcť s posunutou panvou, pri ktorej sa zdá, že jedna noha je dlhšia, druhá kratšia.

Čítala som, že Dornovou metódou sa to dá napraviť už na prvej terapii.

Je to naozaj možné?

Robíte to aj u Vás?

Je na to vhodná aj iná metóda?

Ako často by bolo vhodné cvičiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Dornovou metódou je možné, že sa Vám dĺžka končatín zrovná na prvýkrát.

Panva bude v lepšom postavení. Avšak terapia vyžaduje pravidelné návštevy v kombinácií s mobilizáciou a rehabilitačnými cvikmi. Samotná Dornová metóda celkový problém nevyrieši okamžite.

Čiže áno, je vhodná táto metóda v kombinácii s cvičením. Záleží od zdravotného stavu, či je to raz do týždňa v období pár mesiacov, alebo aj častejšie.

Každý človek je individuálny.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk