Môže byť dôvod potratov genetický?

Zodpovedané
27. nov 2021

Dobrý deň,

máme 4,5 ročného syna a tehotenstvo bolo bez problémov. Tento rok som dvakrát potratila.

Môže byť dôvod potratov genetický z mojej alebo partnerovej strany aj napriek tomu, že už máme jedného syna a všetko bolo ok?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade ma mrzí, čím ste si prešli. Verím, že je to náročné.

Aj napriek tomu, že máte už zdravého syna môže sa u Vás alebo partnera vyskytovať genetický problém, ktorý hrá rolu pri potratoch a možnej neplodnosti. Ale rovnako to tak aj byť nemusí.

Veľa ľudí si neuvedomuje, že veľké množstvo tehotenstiev končí potratom. Ale v prípade, že sa ženy aktívne nesnažia len si myslia, že majú meškajúcu menštruáciu. Je to naozaj náročné.

V prípade, že by sa to ešte raz zopakovalo, tak by som Vám určite odporučila absolvovať základné genetické vyšetrenie. Avšak môžete to spraviť už teraz.

Prajem pekný deň a držím palce, že sa onedlho dočkáte svojho dúhového bábätka.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko