Genetické vyšetrenie po potratoch

14. jan 2021

ahojte, som po potratoch, okrem ineho ideme aj na geneticke vysetrenie.
co tam vysetruju? zistili vam nieco?

e1i
14. jan 2021

Vezmú obom krv a pokec o zdrav problémoch v rodine v rozsahu súrodenci, rodičia, ich súrodenci, deti, starí rodičia.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. jan 2021

@bambulienka25 co to je? to nevysetruju na hematologii?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubkovamama
14. jan 2021

Mne najprv urobili hematologiu a potom co uznali za vhodné doplnili na genetike

zuzana0231
14. jan 2021

My sme boli aj s manželom. Z krvi zistujú aj počet chromozómov v tele. Či sú všetky.. ak by nieco chýbalo tak aj to môže byt problem. A potom sa nas iba pytali na nejaké anomálie v rodine, potraty, postihnutia a podobné veci. Ale všetko Vám to pekne vysvetlia 🙂

albertka1980
14. jan 2021

Najprv je pokec s dr, kresli si rodostrom, pyta sa na prekonane choroby, rozne geneticke poruchy az k babke a dedkovi. Nasledne vezmu krv a cakate na vysledky. Vysetrenie trva asi hodinu, na vysledky sa caka aj 5-6 tyzdnov, ako kde. Mu sme boli dokonca opakovane na odbere, pretoze sa im vraj zrazila krv. A potom zistili, preco som 3x potratila. Manzel ma geneticku poruchu, reciproka translokacia chromozomu.

autor
14. jan 2021

dakujem vsetkym za odpovede, mi uz dieta mame tak uvidime co najdu ... ostatne ideme tiez, najprv na hemat a imuno, tutok ma objednali najneskor, len som sa nejak nedopatrala ci ak nieco najdu ci je to liecitelne vobec, lebo mne pride ze geny proste nezmenia...

dejna_
17. jan 2021

Aj mňa čakajú všetky tieto vyšetrenia ...tiež už jedno dieťa mame.. tehotenstvo bez problémov a po ňom dva krát Missed ab. Jeden v 10 tt druh v 12 tt....verím že prídeme na to prečo sa toto deje 😓😪

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre