Znamená nízka fetálna frakcia v 15. týždni, že s bábätkom nie je niečo v poriadku?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

opakovane mi vyšiel neinformativny výsledok Trisomy testu kvôli nízkej fetalnej frakcii.

Objednala som sa na Nifty testy, kde budem pri odbere v 17. týždni.

BS1 a UTZ dopadli veľmi dobre.

Nemám nadváhu, neberiem lieky a ani nemám žiadne iné choroby, ktoré by mohli spôsobiť nízku hladinu dna.

Môže to však naznačovať, že s bábätkom nie je niečo v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže sa jednať o nesprávny odber, o genetický problém u plodu, alebo to môže byť len blbá náhoda. Nedá sa potvrdiť ani vylúčiť, že by sa mohlo jednať aj o možný výskyt genetického ochorenia u bábätka.

Je treba však povedať, že v štúdiách, ktoré sa zameriavali na výskyt vrodených porúch u tehotentenstiev, v ktorých boli výsledky neinvazívneho skríningu neisté bol síce zvýšený výskyt vrodených porúch, ale stále to bolo menej ako u 4% takýchto tehotenstiev.

Držím palce, že všetko dobre dopaden a Nifty test bude už konkluzívny.

Pekný deň

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko