Veľmi nízky estriol v 17. týždni. Ako dopadlo tehotenstvo?

zuzana101010
27. mar 2023

Ahojte mamičky, predovšetkým tie, ktoré už máte bábätká medzi sebou 🙂 Chcem sa vám veľmi pekne opýtať na Vaše skúsenosti s nízkou hladinou estriolu počas tehotenstva. V 17 tt mi robili tripple testy a vyšli mi pozitívne na DS (čakám na výsledky trisomy a modlím sa, aby dopadli dobre 🙏). Ale moja otázka znie - ak ste boli v podobnej situácií a DS sa nepotvrdil, ako sa ďalej riešil ten nízky estriol? Na internete som našla kopec depresívnych vecí, tak sa dosť obávam...Mala som hodnotu iba 0,47 MoM, počas tehotenstva som ani nekrvácala, ani mi nerobili odbery na prelome týždňov, že by to skreslilo výsledky (ale je pravda, že celý mesiac pred odberom som mala kašel a brala stodal a stopkašel, ale vraj by to s tým nemalo súvisieť).Máte prosím podobnú skúsenosť a všetko dopadlo v poriadku?

helenka998
30. mar 2023

@zuzana101010 ja som aktuálne 19tt, tiez som mala takú istú hodnotu ako ty 0,47 MoM, tiež pozitívny DS z tripple testov. Včera mi prišiel negatívny výsledok trisomy. Genetik ani gynekolog mi nespomínali nič také že by bolo potrebné estriol nejakým spôsobom doplnit. Ak budeš mať inú info od svojho lekára môžeš sa potom prosim somnou podeliť.

zuzana101010
autor
31. mar 2023

@helenka998 mne nastastie trisomy vysli tiez negativne,v utorok idem na morfo sono,tak sa ircite spytam a dam vediet,ja som z toho dost vystresovana,hoci dufam,ze po tych negativnych trisomy to uz dobre dopadne🙏 cokolvek sa o tom estriole dozviem,dam vediet,mozno to pomoze dalsim vystresovanym mamickam😊

zuzana101010
autor
9. apr 2023

@zuzana101010 tak po morfo sone a dalsej poradni nevedia,preco som mala taku nizku hladinu estriolu,ale vraj sa s tym nic nebude robit a kedze trisomy vysli dobre,mam to pustit z hlavy.na morfo zistili akurat 2cievny pupocnik,ale vraj sa to stava a iba sa bude sledovat velkost maleho,ci rastie tak ako ma a jedine,ze v takych pripadoch nenechavaju prenasat,inak sa s tym nic nerobi.tak uvidime.ako prvorodicka som samozrejme vystresovana,ale uz mi zostava iba sa modlit,aby sme to uspesne zvladli do konca v zdravi🙏dufam,ze aj vam to dobre dopadne😇

zuzana101010
autor
9. apr 2023

@helenka998 jeeej,prepac,odpisala som ti a nevsimla som si,ze som to dala ako odpoved na moju spravu a nie tvoju🙈 ale plati vyssie napisane😊

sussana29
9. apr 2023

@zuzana101010 ja som mala tiež nízky estriol počas tehotenstva. Dcérka má teraz tri roky a je úplne zdravá.

zuzana101010
autor
13. apr 2023

@sussana29 ďakujem za povzbudenie a gratulujem dodatočne k zdravej dcérke 🙂 všetky tieto vlákna tu na MK som si prešla, ale veľa mamičiek tam malo nezhody pri týždni odberu (pravdepodobne neskoršia ovulácia a potom to nevychádzalo) alebo príliš skoré odbery, tak som chcela vedieť aj skúsenosti, ak odbery boli robené správne, iba hodnota bola nižšia. ale už som sa ako tak ukľudnila, že všetko bude určite v poriadku a budeme mať určite zdravého chlapčeka 😉 v každom prípade, je náš, tak ho bude ľúbiť nech sa deje čo sa deje ❤

sulejmanka
13. apr 2023

@zuzana101010 moje ue3 bolo 0,36, riziko DS viac ako 4v5. Podstúpila som odber plodovej vody a výsledok negatívny.

zuzana101010
autor
13. apr 2023

@sulejmanka fúúha, to je riadne vysoké riziko....ale teším sa, že výsledok dopadol negatívne a neviem, či sa dieťatko už narodilo alebo ešte nie, ale v každom prípade, nech sa mu len darí 🙏a a aj vedeli lekári vysvetliť, že prečo bola tá hladina taká nízka (merané v nmol/l alebo je to hodnota MoM? ja som už vyrovnaná so všetkým a vnútorne som sa presvedčila, že sa nebudem viacej báť, že tento náš bojovník vysnívaný bude určite v poriadku, ale celkom by ma zaujímalo, prečo tie hodnoty tak klesnú niekedy, či to má nejaký dôvod, ktorý vieme prípadne ovplyvniť. Mne na to môj lekár nevedel odpovedať...

sulejmanka
13. apr 2023

@zuzana101010 mam tam MoM. Dcérka ma zajtra presne jeden rok ;) genetička mi vysvetľovala, že stačí že sa skúmavka držala dlhšie v ruku ako mala a tým sa zahriala a to mohlo spôsobiť takto skreslene hodnoty. Ale sa mohlo ísť z chladu do tepla, alebo naopak. Že estriol je nestály pri zmene teplôt. Tak mi bolo vysvetlené.

zuzana101010
autor
14. apr 2023

@sulejmanka vážne? no vidíš, mne nikto nič také nepovedal, iba mi to lekárka vyfarbila, že zlé výsledky kvôli estriolu, ale nič k tomu, že prečo, keď ostané vyšetrenia dopadli dobre, sa už nikto nevyjadril, len pokrčili plecami...dcérke gratulujem k dnešným narodeninám a prajem jej veľa zdravia a šťastia 😇 my sa už tiež nevieme dočkať, kedy dostaneme do rúk ten náš malý poklad, leto nemôže prísť dostatočne skoro ❤

sulejmanka
14. apr 2023

@zuzana101010 mne to zobralo toľko nervov, schudla sim, stres, u geneticky som sa zložila, nikomu to neprajem zažívať. Ty sa drž auto aj tehotenstvo. A ďakujeme pekne ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre