Aké je správne dávkovanie Nurofenu a Paralenu pre 1,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
14. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania Nurofenu. Dcérka má 17 mesiacov, váži cca 10,2 kg. Podla veku je na krabičke napísané 2,5 ml . Absolútne jej to nezabralo.

Tu v podobnom príspevku odporúčate 5 ml na 10 kg.

Čo robiť, ak jej teplota stúpne skôr ako po 8 hodinách?

Máme Paralen čipky od 7 kg.

Zaberie jej jede čipok?

Manžel bol v lekárni a pani lekárnička mu ukázala nejaké koliesko, že na 10 kg je 4,2 ml.

Napíšete mi dávkovanie Nurofenu a Paralenu pre 1,5 ročné dieťa s váhou 10,5 kg?

Koľko čoho môže dieťa užiť za deň?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Nurofen sirup pre 10 kilové dieťa sa dávkuje 2,5 ml sirupu 3-4 krát za 24 hodín , to znamená každých 6 - 8 hodín podľa potreby. Maximálna denná dávka pre dieťa s hmotnosťou 10 kg je 10 ml sirupu.

Paralen sirup pre 10 kilové dieťa sa dávkuje 5ml sirupu 4 krát za 24 hodín, to znamená každých 6 hodín. Pri Paralene je možné interval medzi dvoma dávkami znížiť aj na 4 hodiny.

Paralen čípky pre deti od od 7 do 13 kilogramov sa dávkuje 1 čapík 3x denne. Medzi jednotlivými dávkami musí byť časový odstup aspoň 6 hodín.

Dávkovanie podľa kilogramov dieťaťa nájdete v prehľadnej tabuľke v príbalovom letáku lieku.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová