Ako mám užívať antikoncepciu, keď som si dala aj Escapelle?

Zodpovedané
12. apr 2022

Dobrý deň,

beriem antikoncepciu Softinelle a v druhom týždni som zabudla zobrať jeden deň tabletku. Hneď na druhý deň som vzala 2 naraz. Včera sme mali nehodu, tak pre pokoj som vzala Escapelle.

Môže mi to nejako uškodiť?

Kedy mám očakávať menštruáciu?

Momentálne mi HAK vychádza na poslednú tabletku zajtra.

Môžem potom normálne pokračovať v užívaní?

Ďakujem

Dobrý deň

užitie levonorgestrelu (Escapelle) nie je prekážkou pre pokračovanie v pravidelnej hormonálnej antikoncepcii. Tak ako píšete, pokračujte v normálnom užívaní.

Menštruačné krvácanie sa zvyčajne objavuje očakávanom čase. U niektorých žien môže byť menštruácia oneskorená (zvyčajne max 5 dní).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut