Aký kolagén je pre mňa vhodný, keď mám séronegatívnu artritídu?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

mám séronegatívnu artritídu, často mám opuchnuté končatiny, koleno.

Rada by som užívala kolagén, resp. výživový doplnok na kĺby.

Vedeli by ste mi poradiť konkrétny účinný produkt?

Ďakujem

Dobrý deň,

artritída je zápalové ochorenie, ktoré sa prejavuje poškodením chrupavky. Manažment liečby patrí do rúk reumatológa.

Ako doplnková liečba sa odporúča príjem omega-3 kyselín, vitamínu K2 a D.

Z kolagénových preparátov je vhodný Hyalfit. Obsahuje naviac výťažok z Boswellia serrata, ktorý má protizápalový účinok.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut