Alchemilka, snaženie sa a krvácanie v strede cyklu

daktarinka
15. feb 2021

Ahojte dievčatá. S manželom sa snažíme o druhé bábätko cca 9 mesiacov. Za ten čas som spozorovala, že sa mi cyklus skrátil z 28 na cca 22 dní. Svoju úlohu v tom môže zohrávať aj štítna žľaza, po prvej dcére mi lekárka vysadila lieky (brala som len kozmetickú dávku, L-thyroxin 50, pol tbl obdeň). Neviem sa k nej dostať od novembra, ruší mi termíny, snáď teraz v marci sa podarí. No a neviem, či som spravila dobre, ale tento cyklus som pila 1 - 2x denne čaj z alchemilky, bola som zvedavá, čo to spraví s cyklom. A teraz v strede cyklu, kedy by som mala mať asi ovuláciu, sa mi objavilo krvácanie, také silnejšie špinenie. Trvá už štvrtý deň. Stalo sa to niekomu? Či spravila som hlúposť s tou alchemilkou, keď mám také krátke cykly, je vhodnejšia skôr pre tie ženy, ktoré majú cykly dlhokánske? Ďakujem vopred za zdieľanie vašich skúseností, pekný deň Vám prajem 🙂

adma11
15. feb 2021

Mne sa to tiez stalo. Preto pijem alchemilku len do ovulacie raz denne.
Asi je to tym, ze az velmi sa prekri maternica.

petrisa213
15. feb 2021

Alchemilka je práve na ženské veci a snahu otehotnieť veľmi prospešná bylinka, takže určite nou nič nepokazis iba si dávať pozor ako ju užívaš. Na úpravu cyklu sa môže piť stále ale pri snahe o bábätko iba v čase od menštruácie po ovuláciu. Myslím ze 2x denne. Možno ak si pila viac alebo dlhšie si začala krvácať. Resp keď sa ti tak skrátil cyklus možno to ešte trošku posunulo.

hadecka39
15. feb 2021

Mohol to spôsobiť ten čaj, vyskúšaj len 1-krát denne a len do ovulácie. Držím palčeky.

daktarinka
autor
15. feb 2021

Ja som ju praveze pila od začiatku menštruácie do ovulacie, a prave v den, kedy mala byt ovulacia, sa objavilo to krvacanie a trva doteraz 🙄 dakujem vam vsetkym velmi pekne!

emuska888
15. feb 2021

@daktarinka aj mne sa to iste stalo, cyklus sa
mi skratil na 24 dni a krvacala
aom v strede cyklu. Alchemilku pijem uz asi pol roka a pridala som aj mojzisovej caj takze asi som to prehnala 🙈

petrisa213
15. feb 2021

@daktarinka možno ak si ju doteraz nepila a teraz si začala je to možno len reakcia 🤷‍♀️ neviem, čo by to mohlo spôsobovat 🤔

arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wave1804
16. feb 2021

Ja si myslim, ze si to prehnala pitim caju 2x denne, nezda sa to ale alchemilka je silna bylinka, skus ju pit len 1x denne do ovulky. Jedna znama ju pit nemoze dokonca lebo jej az prilis roztahuje maternicu. Takisto tu vo forach sa docitas napr. o Gynexe, ktory je bylinkovy extrakt vlastne, ale niektore baby ktore si ho davali zo zaciatku vo vyssich davkach, tak mali krce, spinenie a ine problemy. Drzim palce nech sa ti polepsi 😊

daktarinka
autor
19. feb 2021

Ďakujem dievčatá ešte raz! Tak dalsi cyklus si ju budem davat iba raz denne do ovulacie, uvidim co to spravi... A potom sa snad aj tej endokrinologicke dostanem... Pekný deň vám prajem ☺️

alexandra0211
16. aug 2021

@daktarinka ahojte myslite si ze je mozne ze ked som si v sobotu rano dala 3 kvapky alchemilkovej tinktury prvy krat tak mi to mohlo spustit krvacanie? Do menstruacie mam este tyzden a hned ako som si tinktjru dala tak som isla na toaletu a mala som krv na nohavickach....a mam to az do dnes ale uz len taky hnedy vytok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre