Sú chlorella a jačmeň zelený až tak zdraviu prospešné?

Zodpovedané
16. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom chlorelly a zeleného jačmeňa, ktoré je možné bežne kúpiť v lekárni.

Je pravda že tieto prípravky treba kúpiť len od vedcov a výskumníkov, ktorí sa tejto problematike venujú?

Vraj tie v lekárni nie sú tak šetrne skladované a môžu podľahnúť skaze.

Je to naozaj tak zdraviu prospešná rastlinka?

Ďakujem

Dobrý deň,

s takýmto tvrdením som sa zatiaľ nestretla. Prípravky uchovávame za podmienok, ktoré sú predpísané výrobcom, aby bola zachovaná účinnosť a bezpečnosť prípravku.

Chlorella je naozaj zdraviu prospešná vzhľadom na vysoký obsah bielkovín, železa, vitamínu B12. Zároveň je zdrojom antioxidantov a mastných kyselín. Pri jej užívaní nezabúdajte na zvýšený príjem tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut