Je normálne, že dvaja lekári stanovia rôzne diagnózy?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň,

kvôli pamäti som navštívila pracovného psychológa. Boli mi robené testy a všetko bolo v norme. Doktorka mi odporučila návštevu psychológa. K tomu som chodila 2 roky. Bolo to cez 100 km, tak som si našla iného lekára. Ten mi však počas 15-minútového prvého rozhovoru stanovil 3 úplne nové diagnózy.

Je normálne a bežné, že dvaja lekári stanovia rôzne diagnózy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dvaja lekári stanovia inú diagnózu, bude to ale diagnóza z rovnakého okruhu ohľadom pamäti. To sa môže stať. Nepopisuje konkrétne diagnózy ale je málo pravdepodobné, že by boli z iného okruhu.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič