Ako pripraviť dieťa na nástup do školy po prázdninách?

Zodpovedané
3. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom nástupu dieťaťa do školy po dlhšom čase voľna.

Ako najlepšie zvládnuť návrat dieťaťa do školy po dlhých vianočných prázdninách?

Ďakujem

Dobrý deň,

nástup do školy po prázdninách môže byť náročný pre deti a aj pre rodičov.

Moje odporúčania:
1. Upravte si čas zaspávania: Počas prázdnin možno chodíte neskoro spať, ponocujete, pozeráte dlho televíziu. Skúste každý deň ukladať deti skôr.
2. Nenechajte deti ráno dlho vyspávať: Súvisí to s predošlým bodom. Čím skôr pôjde dieťa spať, tým skôr ráno vstane.
3. Ukľudnite si dni: K prázdninám patria aj návštevy, dobré jedlo, kamaráti, nulový režim. Snažte sa do dní dostať poriadok.
4. Každý deň si nájdite čas na učenie: Nemusí to byť dlhý čas, ale určite aspoň 30 minút.
5. Pripomeňte deťom, že v škole je super: Naozaj je, hoci to nie vždy tak vyzerá.

Želám ešte príjemné dni prázdnin a šťastný návrat do školy.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie