Podľa čoho sa určuje náročnosť písomných prác?

Zodpovedané
28. jún 2023

Dobrý deň,

dcéra je žiačkou 2. ročníka a domov priniesla na kontrolu záverečnú písomnú prácu z matematiky. V nej mohli dosiahnuť 64 bodov, čiže mali 64 príkladov/úloh. Pri kontrole som zistila, že príklady neboli práve najľahšie, väčšina bola s prechodom cez desiatky. Deti vraj písomnú prácu nezvládali urobiť cez jednu vyučovaciu hodinu, preto písali 2 hodiny. Niektorí aj počas 3. hodiny.

Dcéra mala nakoniec správne iba polovicu úloh a priemer v triede s počtom žiakov 13 bol 2.

Je normálne a správne zadať cca 8-ročným deťom prácu, ktorá je taká obtiažna?

Ja to považujem za neprimerané ich veku, preto by som bola zvedavá na odborný názor.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

písomná práca má byť postavená tak, aby ju žiaci zvládli počas 1 vyučovacej hodiny. Áno, ak pár žiakov nestíha, samozrejme im dáme možnosť dopísať aj na ďalšej vyučovacej hodine.

Myslím si, že ak väčšina triedy nezvláda napísať písomku v stanovenom čase, je postavená neprimerane.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie