Aké cviky mám cvičiť, keď mám nízko položenú maternicu?

Zodpovedané
30. apr 2022

Dobrý deň,

som 11 mesiacov od pôrodu a 6 mesiacov po operácii krčka maternice. Maternicu mám nízko a boli mi doporučené Kegelove cviky, ktoré aj cvičím.

Chcela by som však cvičiť už aj normálne. Skúšala som výpadu dopredu, ale bolela ma lonová kosť.

Čo mi odporúčate?

Ako môžem cvičiť?

Je nutná návšteva ortopéda?

Ďakujem

Dobrý deň,

návšteva ortopéda nutná nie je. Vhodné je navštíviť fyzioterapeuta so špecializáciou.

Odporúčam cvičiť cviky na panvové dno. Konceptov je veľmi veľa a je len na Vás, v ktorom sa budete cítiť dobre. Kegelove cviky, Mojžíšovej koncept alebo individuálne prispôsobené prvky na panvové dno. Výpady nie sú vhodné nakoľko primarne pracujete cez bedrové kĺby. Taktiež bežné posilňovanie "brušáky" nie sú taktiež vhodné.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk