Aké cviky odporúčate na spevnenie hrudníka?

Zodpovedané
8. júl 2021

Dobrý deň,

synček má 2 mesiace a 5 dní. Pediatrička mu na poradni kontrolovala psychomotoriku. Hlavičku drží krásne, avšak pri hmate "do sedu" kedy doktorka ťahala rúčky k sebe mu hlávka padala dozadu. Vraj ako novorodencovi.

V 3. mesiaci musí mať túto polohu zvládnutú a tak nám kázala polohovať na bruško s uterákom.

Dávam uterák správne?

Viete nám poradiť ďalšie cviky na spevnenie hrudníka a týchto svalov?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za podrobnú dokumentáciu. Okrem polohovania cez uterák je vhodné zahájiť cvičenie podľa Vojtu a nasledovať rady lekára a fyzioterapeuta. Je vhodné si celú zostavu individuálne prejsť, ukázať a natrénovať pred lekárom alebo fyzioterapeutom, aby ste minimalizovali chyby v domácom prostredí.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk