Ako sa má správne dýchať pri kontrakciách a pri pôrode?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dýchania pri pôrode.

Ako sa má správne dýchať pri kontrakciách a pri pôrode?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na internete, v literatúre a diskusné fóra odborníkov rozoberajú tému dýchania naozaj podrobne.

Kto má definitívnu pravdu Vám žiaľ povedať neviem. Podľa môjho názoru je dýchanie veľmi individuálna a celistvá zložka počas pôrodu.

Učiť sa správne dýchať to áno ale nie mesiac pred pôrodom. Dej nemáte automatizovaný a nie je vám prirodzený. Môže vás blokovať a stresovať.

Nájdite si fyzioterapeuta, pôrodnú asistentku alebo dulu a prejdite si vaše stereotypy dýchania.

Napasujte ich na dýchanie ktoré je v každej pôrodnej dobre iné. Pripomínam len že dychové techniky vám musia byť prirodzené a príjemne.

Trénujte, dýchajte a veľa konzultujte s odborníkmi 🙂

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk