Aký je rozdiel medzi oslabenou brušnou stenou a diastázou?

Zodpovedané
23. jan 2022

Dobrý deň,

mám diastázu na jeden prst. Na sone mi lekár povedal, že mám oslabenú brušnú stenu a bruško vyduté von.

Aký je rozdiel medzi oslabenou brušnou stenou a diastázou?

Súvisí to spolu?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

brušná diastáza a oslabené hlboké svaly brucha a panvového dna spolu súvisia. Bez oslabeného hlbokého brušného svalstva by diastáza nebola. Vzniká nedostatočným natiahnutím priameho brušného svalstva (nepovažuke sa za hlboké) a oslabením hlbokých brušných svalov.

Reakcia priameho brušného svalstva je nedostatočná u rastúceho bruška. Následne jednoducho "utečie" do strán a po pôrode sa už do pôvodnej polohy nevráti. Preto mu treba pomôcť.

Odporúčam zamerať sa na posilnenie svalov panvového dna a hlbokého brušného svalstva.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk