Je vhodné plávanie po pôrode ako riešenie oslabeného brušného svalstva a diastázy?

Zodpovedané
24. sep 2022

Dobrý deň,

niekde som čítala, že plávanie je ideálne na riešenie diastázy.

Je to pravda, alebo je to len doplnok?

Je potrebná fyzioterapia na oslabené brušné svaly a menšiu diastázu?

Väčšinu života som aktívne plávala (prsia, kraul, znak) športovým tempom. Aj počas tehotenstva. Niekoľko mesiacov po pôrode znova občasné plávam (podľa toho ako náročné dieťa dovolí).

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

k plávaniu sa vráťte, športové tempo je tiež v poriadku.

Žiaľ, plávanie izolovane neposilňuje hlboké brušné svaly a ani nelepší brušnú diastázu. Ak vám to čas dovolí, začnite sa venovať cvičeniu pod dohľadom fyzioterapeuta.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk