Môžem cvičiť sama cviky na panvové dno?

Zodpovedané
12. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom cvikov na panvové dno.

Môžem začať sama cvičiť cviky na panvové dno, alebo musím chodiť k fyzioterapeutovi?

Ako často a dlho potom tieto cviky cvičiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

cvikov a konceptov ako aktívne pracovať s panvovým dnom je naozaj veľmi veľa.

Je vhodné vybrať si tie, pri ktorých sa cítite pohodlne a panvové dno dokážete najlepšie vnímať.

Dávkovanie počas dňa, prípadne počty opakovaní v sériách sa individuálne prispôsobuje.

Všetko je závislé od stupňa oslabenia panvového dna. Odporúčam individuálnu konzultáciu s odborníkom.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk