Pomôže mi po pôrode popôrodný pás na rýchlejšie stiahnutie diastázy?

Zodpovedané
6. okt 2022

Dobrý deň,

som v 28. týždni tehotenstva a už teraz si všímam, že mám diastázu.

Pomôže mi po pôrode popôrodný pás, aby sa diastáza rýchlejšie stiahla?

Kedy je po pôrode vhodné začať cvičiť pre spevnenie brušných svalov a scelenie diastázy?

Ďakujem

Dobrý deň,

popôrodný bedrový pás môže pomôcť brušnej stene pri návrate do pôvodného stavu, no nelieči brušnú diastázu.

Odporúčam po pôrode začať s dychovými cvičeniami, postupne zaťažovať a prechádzať na náročnejšie prvky. Cvičte pod dohľadom fyzioterapeuta. Vhodné je ho navštíviť aj teraz. Pripraviť sa a naučiť sa správne cvičiť.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk