Som mesiac po sekcii a ostalo mi dosť veľké brucho. Aké cviky mi odporúčate?

Zodpovedané
24. sep 2022

Dobrý deň,

som mesiac po sekcii, bolo to moje druhé tehotenstvo. Ostalo mi takéto brucho. Po prvom prirodzenom pôrode som do mesiaca bola rovná ako doska a pri druhom som pribrala presne ako pri prvom.

Prečo mám také brucho?

Ešte ma stále bolí a aj mám modriny okolo rany. Snažím sa dávať aspoň sťahovacie nohavičky.

Aké cviky mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam navštíviť fyzioterapeuta a pozrieť sa na jazvu po sekcii. Ak je aktívna, treba ju ošetriť a až potom nastaviť správnu pohybovú liečbu. Stav taktiež konzultujte so svojim gynekológom a pýtajte sa na zrazeniny.

Cviky vám touto cestou odporučiť nemôžem vzhľadom na jazvu a neznalosť celého klinického obrazu.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk