Som v 20. týždni a cítim bolesť v pätách pri záťaži. Je to v poriadku?

Zodpovedané
6. sep 2019

Dobrý deň,

v tehotenstve som začala cítiť bolesť v pätách pri záťaži, napríklad pri cvičení. Vždy však bolesť prešla rýchlo a nevenovala som tomu pozornosť.

Momentálne som v 20. týždni tehotenstva a bohužiaľ už bolesť pretrváva celý deň aj bez záťaže. Moja váha je 55,5 kg. Na začiatku tehotenstva som kvôli nechutenstvu vážila 49 kg. Výšku mám 168 cm.

Môže ísť o sprievodný jav v tehotenstve?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bolesť pretrváva, odporúčam vyšetrenie chrbtice.

Môže ísť aj o prenesenú bolesť zo vzdialených častí driekovej chrbtice.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk