Súvisí diastáza aj s bolestivou menštruáciou u 12-ročnej dcérky?

Zodpovedané
8. aug 2023

Dobrý deň,

moja 12-ročná dcérka má už pol roka menštruáciu, ale každý druhý mesiac máva neznesiteľné bolesti.

Viem jej pomôcť aj z pohľadu fyzioterapie?

Súvisí diastáza aj s bolestivou menštruáciou?

Ďakujem

Dobrý deň,

je málo pravdepodobné, že u 12-ročnej dcérky za menštruačné bolesti zodpovedá diastáza.

Odporúčam navštíviť fyzioterapeuta a skontrolovať driekovú chrbticu a svaly panvového dna. Problémom môže byť emočná nestabilita, ktorá sa nazbiera počas mesiaca a pri cykle sa môže "vyplavovať". To spôsobuje napätie v tele a svalstvo ide do kŕču.

Vyhľadajte fyzioterapeutku so špecializáciou pre fyzioterapiu v gynekológii. Dbajte na psychosomatiku, stravu, správny pohyb a stres.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk