Ako dlho pred plánovaným otehotnením by som mala začať užívať Femibion 1?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

plánujem tehotenstvo a chcem užívať Femibion 1.

Koľko pred otehotnením sa doporučujú tabletky užívať?

Stačí jeden mesiac?

Je potrebné užívať ešte nejaké iné vitamíny/minerály?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri plánovaní tehotenstva je vhodné upraviť stravovanie a užívať hlavne kyselinu listovú. Dá sa užívať samostatne alebo v multivitamínových zmesiach určených pre plánovanie tehotenstva a pre tehotné.

Pokiaľ používate Femibion, tak nepotrebujete užívať ďalšie multivitamíny. Vitamíny pre tehotné stačí užívať 1-2 mesiace pred plánovaným otehotnením.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič