Administratíva pri prechode k novému lekárovi. Je pre doktora dôležitá informácia, či sme manželia?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

ja a aj priateľ sme prešli k novému všeobecnému lekárovi. Písala som doktorke, či prišla moja a aj priateľova karta. On má iné priezvisko ako ja. Doktorka sa pýtala, či sme manželia. Vraj kvôli administratíve.

Čo to znamená?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

štandardne toto nie je informácia, ktorú ako praktický lekár musím vedieť.

Avšak výhodné je to v tom, že si Vášho partnera môžeme uviesť do Vašej karty a tým pádom, ak by sme sa nevedeli s Vami niekedy skontaktovať, tak môžeme kontaktovať príbuzného.

Iný dôvod nevidím, prečo by sa na toto pýtali.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková