Ako liečiť búšenie srdca?

Zodpovedané
30. mar 2021

Dobrý deň,

dlhší čas mám problémy s búšením srdca. Pulz v podstate nemám nejako extrémne vysoký 80 - 95. Problém je, že mi býva veľmi zle. Cítim tlak na hrudi, točí sa mi hlava a je mi na omdletie.

Užívam Egilog 25 mg a tiež sa liečim na štítnu žľazu. Mám ju vyoperovanú a beriem Euthyrox 100 mg. Hormóny sú ok.

V poslednej dobe som začala s rýchlou chôdzou, do behu sa vôbec nemôžem pustiť, lebo mi je na odpadnutie. Ale nie počas behu, ale po behu. Cítim ako keby som mala v hrudi kilové závažie. Rovnako, keď sa rozčúlim, cítim neskutočnú slabosť, ani rozprávať sa mi nedá, omdlela by som. Bola som na rôznych vyšetreniach. Už sa cítim ako hypochonder. Nič mi nezistili.

Čo to môže byť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak máte absolvované interné alebo kardiologické vyšetrenie a povedali Vám, že Vaše srdce je v poriadku, tak Vašim problémom môže byť úzkostná alebo panická porucha.

V tomto prípade by ste sa mali poradiť s Vašim lekárom, psychológom alebo psychiatrom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková