Ako liečiť opakujúce zápaly močových ciest?

Zodpovedané
1. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom veľmi častých zápalov močových ciest. Od minulého roku od augusta sa mi neustále vracia zápal a opakuje sa každý mesiac.

V decembri som skončila v nemocnici, kde mi zistili kameň a ten bez bez problémov vymočila. Tam mi prvýkrát zobrali cievkovaný moč, kde sa zistila baktéria E.ccoli. Následne mi robili cystoskopiu, kde sa nepotvrdilo ložisko v močovom mechúri. Ale stále som mala problémy. Bolela ma močová rúra a občas ráno som mala problémy s močením.

Urologička mi kázala brat ďalej Urovaxom (beriem ho od augusta), ale nepomáha mi.

Mám pocit, že baktériu ani neriešia. To, že sa mi vracia je už náročné po psychickej stránke. Každý mesiac dostávam antibiotiká. Pýtala som sa na vyšetrenie a vraj nie je treba vyšetriť ani mňa a ani manžela.

Záver urologičky bol taký, že sa s tým musím naučiť žiť. Ale vždy musím ostať doma na PN, lebo skoro vždy mám aj horúčky a v takom stave do prace ísť nemôžem. Našťastie to v práci tolerujú. Vtedy viem pracovať z domu.

Skúšala som rôzne prípravky z lekárne na posilnenie imunity močových ciest, rôzne bylinky, ale som už bezradná.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak u Vás neboli realizované stery z močovej rúry na prítomnosť atypických baktérií, tak by to bolo vhodné doplniť.

V prípade pozitivity treba preliečiť aj partnera. Ako prevenciu tvorby kameňov môžete vyskúšať užívať Canephron.

Veľmi priaznivé účinky sú popisované pri užívaní preparátov s kyselinou hyalurónovou, napr. Hyaluron N-Medical.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková