Ako postupovať pri karanténe manžela kamionistu?

Zodpovedané
25. mar 2020

Dobrý deň,

manžel pracuje ako kamionista, jazdil v Belgicku a v Nemecku. V sobotu sa vracia domov po 5 týždňoch.

Ako máme postupovať pri karanténe?

Môžme zostať s ním doma?

Máme tri deti.

Bolo by lepšie, aby sme mi odišli k starkým a jeho nechali doma samého?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to na Vás ako sa rozhodnete, či ostanete doma, alebo pôjdete preč.

Moji pacienti, ktorí sú momentálne v karanténe a majú doma malé deti to riešia tak, že väčšina z nich ide na dva týždne mimo domu do karantény. Najčastejšie na chaty.

Koronavírus sa u detí ani nemusí výrazne prejaviť, avšak nedá sa to povedať so 100% istotou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková