Ako sa lieči Staphylococcus aureus?

Zodpovedané
20. sep 2021

Dobrý deň,

celý deň nosím rukavice, pracujem v zdravotníctve v nemocnici. Vznikol mi škaredý ekzém na prstoch rúk. Z výterov na kožnom mi povedali, že mám Staphylococcus aureus.

Ako sa ho zbavím?

Aké antibiotiká mi odporúčate?

Je potrebné ísť na kontrolu krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám vyšiel zo steru Staphylococcus Aureus, tak pravdepodobne tam aj napísali citlivosť na antibiotiká.

Ak dermatológ usúdi, že je potrebná antibiotická liečba, tak Vám doporučí antibiotiká. Štandardne na túto baktériu sú účinne penicilínové a cefalosporínové antibiotíká.

Krv nie je potrebné kontrolovať. Dôležitá je aj lokálna liečba ekzému podľa doporučenia dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková