Ako si posilním imunitu počas tehotenstva?

Zodpovedané
7. aug 2019

Dobrý deň,

po nástupe syna do kolektívu bývam neustále chorá. Imunitu mi liečili počas základnej školy priamo u imunoalergológa injekciami do ramena.

Následne som až do nástupu syna do kolektívu nebývala skoro vôbec chorá. Momentálne čakám druhé dieťa a aj počas tehotenstva mávam neustále problémy s chorobami, vírusmi, zápalmi.

Ako si posilním imunitu?

Je možné po pôrode vylepšiť môj stav znovu návštevou imunológa?

Je pri následnej liečbe možné aj dojčiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po pôrode by bolo vhodné navštíviť inunoalergológa a sú preparáty, ktoré môžete užívať aj počas dojčenia.

Teraz v tehotenstve sa môže užívať imunoglukán, ktorý okrem výťažkov z hlivy ustricovej obsahuje aj vitamín C a je vedecky dokázané, že tento preparát podporuje imunitný systém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková