Prirodzene zvýšená imunita v tehotenstve. Čo vy na to?

guiri
8. jan 2008

Babenky, poculi ste, alebo zazili, ze pocas tehotenstva sa imunita tak nastartuje, ze jednoducho nedovoli, aby organizmus dostal len tak lahko nejaky virus, ci choroba. Zaujima to, lebo v poslednom case som dost chora a aj ked sa tesim na to ze jedneho dna budeme cakat drobceka, zaroven sa obavam, ze raz by mi moje opakovane anginy mohli skomplikovat tehotenstvo. Moja svokra dokonca tvrdi, ze pred otehotnenim mavala stale anginy, ze jej uz chceli brat mandle, ale ze po tehotenstve, akoby sa vsetko obratilo a odvtedy ma pokoj. Tak co vy na to?

juzinka
8. jan 2008

Ahoj Guiri, no, tak neviem , či je to pravda, ale musím povedať, že ja počas môjho prvého tehotenstva som vážne nebola ani raz chorá, teraz čakáme druhé mimi a môj synček mal pred 2 týždňami bral antibiotika a mal strašne vysoké teploty, tak spal pri nás, no a mňa to obišlo, napriek tomu, že všetci dookola boli chorí. Tak neviem thotenstvo asi imunitu nezvyšuje neviem, skôr si myslím, že ja napr. beriem calibrum babyplan a tam mám dosť C a iné vitamínky+ ovocie sa snažím veľa, aby malo mimi dostatok, tak toľko z mojej strany. 😉

danulik
8. jan 2008

guiri - ja som pred tehu mavala anginu kazdy mesiac, stale som bola na antibiotikach, tiez mi uz chceli vyberat mandle.. no a odkedy som tehu, tak zatial nic.. musim si zaklopat 🙂 vsetci okolo mna su chori a ja sa zatial nejakym zazrakom drzim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre