Ako zmierniť extrémnu nespavosť v treťom trimestri?

Zodpovedané
13. jún 2022

Dobrý deň,

som v 30. týždni tehotenstva a už dva mesiace trpím extrémnou nespavosťou. Ešte stále chodím do práce a cez deň potrebujem fungovať. Spať sa mi cez deň nepodarí. Trpím aj tehotenskou nádchou.

Celý tento stav je veľmi vyčerpávajúci. Mám 7-ročnú dcérku, ktorej sa chcem naplno venovať. Môj gynekológ dáva od tohto problému ruky preč, odporučil mi jedine Magnerot.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tehotenstve nemáme veľa možností, čo sa týka liečby nespavosti. Treba zvážiť aj PN, pretože pre tehotnú ženu je dôležitý dostatočný oddych a spánok.

V niektorých prípadoch sa podávajú v malých dávkach anxiolytiká. Napr. Neurol zvyčajne pomôže aj pri nespavosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková