Ako zmierniť mierne šúpanie kože na intímnych miestach po dobraní antibiotík?

Zodpovedané
2. feb 2022

Dobrý deň,

pred dvoma týždnami som brala antibiotiká na zápal dýchacích ciest. Najprv Sumamed, potom mi ich obdvodný zmenil na Zinnat. Cca 3 - 4 dni po dobraní som spozorovala podráždenú kožu, ako keby odlupovanie pri intímnych partiách. Ide o mierne šúpanie a štípe to len pri kontakte s vodou.

Môže ísť o vedľajší účinok antibiotík?

Pri Sumamede aj pri Zinnate sú uvádzané kožné problémy.

Stretli ste sa s tým?

Existuje nejaká mastička, alebo mám skúsiť len harmanček?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne som sa nestretla s tým, že by sa šúpala koža po dobratí antibiotík. Môže ísť aj o lokálnu kožnú reakciu na antibiotiká. Lokálne môžete vyskúšať Locoid krém a harmančekové obklady.

Pri nezlepšení stavu je vhodné navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková